La Rosa Refrigeration, L-81186-32, Serving Counter, Hot Food, Electric
SKU #: L-81186-32
Description
Take control of operations like never before with the La Rosa Refrigeration L-81186-32 Serving Counter. Designed specifically for commercial restaurant use, this hot food table is a game-changer in the kitchen. With its spacious 86" L x 32" D size and six 12" x 20" openings, you'll have plenty of room to keep your dishes warm and ready to serve. The water bath and two heaters ensure even heat distribution, while the stainless steel top and integral dish shelf provide durability and convenience. The open cabinet base and undershelf offer ample storage space for your kitchen essentials. Made in Detroit with full finished welds and 304 type stainless steel, this serving counter is built to last. Upgrade your restaurant's efficiency and functionality with the La Rosa Refrigeration L-81186-32 Serving Counter.
Area (in)
12" x 20", 86" L x 32" D
Depth
32"
Wattage
6.0 kW
Length
86"